Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

Artykuły

JĘZYK NIEMIECKI NA SCENIE

W dniu 6 kwietnia 2013 w LO w Trzciance odbył się konkurs „Deutsch auf der Bühne". Centrum Doskonalenie Nauczycieli, jak co roku, było współorganizatorem oraz sponsorem konkursu. Zmagania młodych aktorów oceniało jury w składzie:

 1. Jadwiga Mądrzak – Chromińska – nauczyciel języka niemieckiego – przewodnicząca jury.

2. Monika Bekker – Goska – nauczyciel języka niemieckiego, konsultant CDN w Pile – członek jury.

3. Agnieszka Miela – nauczyciel języka niemieckiego – Szkoła Podstawowa w Starej Wiśniewce - członek jury.

4. Joanna Olszewska – nauczyciel języka niemieckiego – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Złotowie - członek jury.

5. Stanisława Horoszkiewicz – Wołk - – nauczyciel języka niemieckiego – Szkoła Podstawowa nr 1 w Czarnkowie - członek jury.

W konkursie wzięło udział 10 zespołów – na poziomie szkół podstawowych 8 grup, na poziomie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych po jednym zespole.

Wśród szkół podstawowych przydzielono wyróżnienie Szkole Podstawowej w Łomnicy za doskonałą scenografię, a wśród najciekawszych i najlepszych pod względem językowym okazały się:

I miejsce Szkoła Podstawowa w Lubaszu za przedstawienie „Klaus will nich schlafen"

II miejsce Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stanisława Staszica w Chodzieży

III miejsce Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Falmierowie

Jury wręczyło także nagrody indywidualne, wyróżnienia dla najlepszych aktorów (Hänsel, Klaus, Opa, Lehrerin, Goldfisch, Sandmännchen).

W kategorii szkół gimnazjalnych wystąpił 1 zespół: Gimnazjum Nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Trzciance. Z uwagi na występ tylko 1 zespołu, jury odstąpiło od przyznawania miejsca w tej kategorii i nagrodziło zespół za występ i udział w turnieju. Podobnie w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Zgłosił się również jeden zespół: Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Trzciance. Nagroda indywidualna za role Chopina.

Obserwatorami tegorocznych zmagań uczestników byli także uczestnicy wymiany międzynarodowej z gimnazjum w Lehrte, które jest miastem partnerskim miasta Trzcianka. Niemieccy nauczyciele mieli okazję uczestniczyć w obradach jury i podzielić się swoimi spostrzeżeniami.

Galeria

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

Partnerstwo z CDN  

Loading
https://cdn.pila.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/patronat.patronat-uam-pilagk-is-190.pnglink
https://cdn.pila.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/patronat.patronat-ppp-pilagk-is-190.pnglink
https://cdn.pila.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/patronat.patronat-policja-pilagk-is-190.pnglink
   
   
doradca

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zamiany ustawień cookies w przeglągarce Polityka Prywatności CDN w Pile.

Zgadzam się i