Szkolenia  

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
   
   
   
   
   
   
   

Szkoła bez przemocy

Szczegóły Warszawa, 26-08-2010

Szanowni Państwo,

serdeczne zapraszamy do V edycji programu społecznego „Szkoła bez przemocy", która rozpoczyna się wraz z nowym rokiem szkolnym 2010/2011. Głównym celem Programu jest zwiększanie poziomu świadomości tak ważnego społecznie problemu, jakim jest przemoc szkolna oraz dostarczanie szkołom systemowych narzędzi umożliwiających skuteczne zapobieganie wzrostowi przemocy i agresji w szkołach.

 

Europejskie otwarcie

Piątą, jubileuszową edycję Programu zainaugurujemy Europejskim Kongresem Przeciwdziałania Przemocy Szkolnej. 15 września 2010 w Warszawie odbędzie się konferencja międzynarodowa z udziałem światowej sławy autorytetów w dziedzinie profilaktyki przemocy i agresji, europolityków, przedstawicieli polskich i europejskich organizacji pozarządowych oraz najaktywniejszych szkół z Programu.

 

W V edycji „Rodzice są z nami"

Badania rodziców zrealizowane w 2009 roku pokazały, że znaczna część polskich rodziców nie angażuje się w życie szkoły, pozostawiając jej pełnię funkcji nie tylko edukacyjnych, ale i wychowawczych. W odpowiedzi na to zjawisko w nowej edycji Programu chcemy podkreślić kluczową rolę rodzica w prawidłowym funkcjonowaniu szkoły, podjąć próbę zmiany podejścia rodziców i włączenia ich w aktywne życie szkoły. Dlatego głównym przesłaniem w roku 2010/11 będzie punkt Kodeksu Szkoły bez Przemocy „Rodzice są z nami".

 

A szkoły, które przystąpią do Programu...

Otrzymają pakiet materiałów edukacyjnych i informacyjnych, będą mogły wziąć udział w konkursie na najlepsze projekty wolontaryjne, zaprezentować swoje działania podczas Tygodnia Wolontariatu. Dla nauczycieli szkół biorących udział w Programie zorganizujemy warsztaty makroregionalne, w czasie których pedagodzy otrzymają kwalifikacje do prowadzenia szkoleń w zakresie profilaktyki przemocy i agresji.

Dzięki mapie szkół biorących udział w V edycji, która zostanie zamieszczona na stronie internetowej Programu, społeczności szkolne będą mogły na bieżąco opisywać realizowane pomysły działań w profilaktyce przemocy.

 

Nowa platforma komunikacji z rodzicami

W tegorocznej edycji Programu chcemy szczególnie wesprzeć szkoły w angażowaniu rodziców w życie szkoły. Z myślą o ułatwieniu kontaktu szkół z rodzicami i wyposażeniu nauczycieli w dodatkowe, nowoczesne narzędzie do komunikacji przygotowaliśmy specjalny portal. Dzięki portalowi wychowawcy będą mogli sprawnie i bezpiecznie komunikować się z rodzicami, a szkoły prezentować informacje na swój temat.

Dzięki portalowi nauczyciele będą mieli pod ręką wszystkie kontakty do rodziców uczniów swojej klasy i narzędzia do komunikacji z nimi. Wychowawcy będą mogli prowadzić kalendarz wydarzeń klasowych, delegować sprawy (np. organizacja wycieczki, szkolnego wydarzenia), prowadzić dyskusje oraz e-wywiadówki i prezentować osiągnięcia swojej klasy. Aby uniknąć pojawiającego się w Internecie problemu agresji pomiędzy uczestnikami społeczności portal wyklucza możliwość anonimowego udziału w dyskusji (w tym też celu uprawnienia do autoryzowania grup szkolnych otrzymają wyłącznie dyrektorzy, którzy będą mogli delegować to uprawnienie na szkolnego moderatora). Szkoła może zgłosić swoją gotowość do korzystania z portalu zgłaszając się do programu „Szkoła bez przemocy" (zaznaczając odpowiednie pole formularza rejestracyjnego).

Wszystkim zainteresowanym korzystaniem z portalu prześlemy drogą elektroniczną materiał szczegółowo prezentujący funkcjonalności i sposób korzystania. Portal zacznie funkcjonować od połowy października. W najbliższym czasie zaoferujemy także szkołom obecnym na portalu darmowy e-dzienniczek.

 

Przyłącz się do ogólnopolskiego święta

V edycję tradycyjnie już podsumujemy na początku czerwca 2011 roku podczas Dnia Szkoły bez Przemocy, ogólnopolskiego święta wszystkich społeczności szkolnych, które działają na rzecz przeciwdziałania agresji i przemocy. W roku szkolnym 2009/2010 świętowało z nami ponad 1800 polskich szkól.

 

Aby zgłosić się do Programu należy wypełnić FORMULARZ

1.. Wejdź na stronę www.szkolabezprzemocy.pl, zakładka "Zgłoś się do Programu".
2.. Wypełnij formularz zgłoszeniowy - formularz można wypełniać do 21 listopada 2010.
3.. Po wypełnieniu formularza razem z formularzem automatycznie wygenerowana zostanie Deklaracja przystąpienia do Programu
4.. Wydrukuj, podpisz i opieczętuj wygenerowane dokumenty.
Podpisane i opieczętowane dokumenty należy przesłać pocztą do 31 listopada 2009 roku na adres Biura Programu: Profile sp. z o.o., skrytka pocztowa 36, 00-967 Warszawa 86 z dopiskiem „Szkoła bez przemocy - zgłoszenie". Decyduje data stempla pocztowego. Bez przesłania podpisanych dokumentów pocztą zgłoszenie szkoły jest nieważne.

Po zatwierdzeniu zgłoszenia przez biuro Programu szkoła otrzyma mail z kodem dostępu do własnego konta na stronie internetowej „Szkoły bez przemocy". Dzięki temu każda szkoła będzie mogła na bieżąco opisywać realizowane działania.

Szkoły, które brały udział w poprzednich edycjach Programu i chcą uczestniczyć V edycji, powinny ponownie wypełnić formularz rejestracyjny.

W przypadku pytań prosimy o kontakt - mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

telefon: 22 833 89 04

Serdecznie zapraszamy do grona szkół mówiących TAK szkole bezpiecznej i przyjaznej.

Zgłoś się do Programu

 

 


Z wyrazami szacunku,

Dorota Stanek
Prezes Polskapresse Jadwiga Czartoryska
Prezes Fundacji Orange Joanna Pilcicka
Prezes Mediów Regionalnych Dariusz Kaczmarek
Prezes Wydawnictwa Pedagogicznego Operon


Organizatorzy programu Partner programu

Program objęty Honorowym Patronatem Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego

   
   
   
   
   
   
   
   
   

Partnerstwo z CDN  

Loading
https://cdn.pila.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/patronat.patronat-uam-pilagk-is-190.pnglink
https://cdn.pila.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/patronat.patronat-ppp-pilagk-is-190.pnglink
https://cdn.pila.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/patronat.patronat-policja-pilagk-is-190.pnglink
   
   
   
doradca

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zamiany ustawień cookies w przeglągarce Polityka Prywatności CDN w Pile.

Zgadzam się i