Szkolenia  

   
   
   
   
   
   

Artykuły

Szkoła Dziedzictwa. Projekt 966.

chrzest 966Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu we współpracy z Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT w Poznaniu oraz Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Pile zapraszają do udziału w Projekcie Szkoła Dziedzictwa. Projekt 966.

Celem projektu jest:
• zapoznanie nauczycieli z dziedzictwem Ostrowa Tumskiego (ze szczególnym uwzględnieniem początków państwowości, w kontekście 1050. rocznicy Chrztu Polski)
• rozwinięcie umiejętności pracy projektowej nauczycieli z uczniami, przygotowanie do przeprowadzenia własnych projektów w szkołach
• realizacja przez uczniów projektów edukacyjnych rozwijających ich kompetencje w obszarze wiedzy, umiejętności i postaw
• rozwijanie edukacji na rzecz dziedzictwa w polskich szkołach
• wpisanie się w obchody jubileuszu 1050. rocznicy Chrztu Polski poprzez program edukacyjny dla nauczycieli oraz działania projektowe wśród uczniów
• promowanie edukacji na rzecz dziedzictwa wśród nauczycieli z wykorzystaniem nowych technologii oraz innowacyjnych metod edukacyjnych typu: storytellig, questing i sketchnoting.

W ramach projektu odbędą się:
1. Szkolenia dla zainteresowanych nauczycieli : nauczyciele historii i wos, wiedzy o kulturze, nauczyciele klas IV-VI szkół podstawowych, nauczyciele uczący w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych i zainteresowanych uczących innych przedmiotów w dniu 12.12.2015 r. od godz. 9.00.
Szkolenia obejmują:
a) 9 godzin dydaktycznych zajęć- 3h myślenie wizualne, 3 godz. quest,
3 godz. storyteling
2. Praca w projekcie w szkołach w grupach uczniów.
3. Zamieszczanie przez szkoły wypracowanych materiałów na platformie przygotowanej przez ICHOT, termin do 20 lutego 2016r.
4. Ocena zamieszczonych materiałów przez komisję i zaproszenie wyróżnionych szkół na Galę podczas XX Targów Edukacyjnych (termin Gali - 19 marca 2015r.)
5. Nagrody dla wyróżnionych grup przyznane ufundowane przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.
6. Koszt udziału w szkoleniu wynosi 50 zł.
Prosimy o zgłoszenia on-line nauczycieli dotyczące powyższego szkolenia na adres - http://ecdn.pl/index.php?view=opiss&kod=V-01-1 (ecdn.pl zakładka Dodatkowa oferta) do dnia 3.12.2015 r.

DOKUMENTY DO POBRANIA:

Regulamin

Formularz zgłoszenia szkoły

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

Partnerstwo z CDN  

Loading
http://cdn.pila.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/patronat.partnerstwo-uamgk-is-190.pnglink
http://cdn.pila.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/patronat.partnerstwo-pcegk-is-190.pnglink
http://cdn.pila.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/patronat.toc.toc_parnter3gk-is-190.pnglink
http://cdn.pila.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/patronat.wsggk-is-190.pnglink
   

Patronat CDN  

http://cdn.pila.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/patronat.metody2gk-is-162.pnglink
«
»
Loading…
   
   
   
doradca

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zamiany ustawień cookies w przeglągarce Polityka Prywatności CDN w Pile.

Zgadzam się i