Szkolenia  

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
   
   
   
   
   
   

Projekt EDUSCIENCE

Szczegóły

Już dzisiaj wszystkie szkoły zarejestrowane w SIO mogą bezpłatnie i bez organiczeń korzystać w wypracowanej w ramach projektu platformy e-learningowej, zwierającej ponad 15000 zasobów edukacyjnych przygotowanych dla uczniów wszystkich etapów edukacyjnych przez Naukowców Polskiej Akademii Nauk oraz nauczycieli praktyków.

Oprócz oferowania treści stricte dydaktycznych, platforma stwarza możliwość urozmaicenia procesu dydaktycznego. Uczniowie mogą aktywnie rozwiązywać zadania, korzystać z materiałów interaktywnych oraz odpowiadać na pytania testowe wyświetlone w postaci atrakcyjnych gier. W zasobach dostępne są między innymi: gotowe zestawy pytań, które nauczyciel może modyfikować i uzupełniać. Może je również przygotować samodzielnie, dostosowując do swojego tematu bądź indywidualnych potrzeb uczniów, a następnie wyświetlić na lekcji z wykorzystaniem 12 typów gier dostosowanych do wieku uczniów.

Platforma została również wyposażona w bogate narzędzia do tworzenia materiałów interaktywnych, co jest dużym novum, bo daje nauczycielom możliwość samodzielnego tworzenia krzyżówek, materiałów do wskazywania obiektów, łączenia pojęć lub grafik, czy tworzenia puzzli, do których potrzebna jest wyłącznie fotografia lub grafika.

Niespotykanym dotąd rozwiązaniem jest możliwość korzystania w ramach platformy z programów nauczania, przygotowanych już wcześniej w projekcie, jak i na bieżąco tworzonych przez innych nauczycieli z całej Polski. Programy zawierają bezpośrednie odniesienia do zasobów zgromadzonych na platformie, co ułatwia realizację programu w oparciu o zasoby projektowe. Ponadto przygotowano narzędzie – edytor programów nauczania, który pozwala na szybkie i proste stworzenie własnego programu nauczania przez nauczyciela.

Trzecim obok zasobów i programów nauczania rodzajem materiałów dla nauczycieli jest obudowa metodyczna. Na platformie znajdują się cztery poradniki zawierające metody skutecznego nauczania, wypracowane w partnerstwie ponadnarodowym, przygotowane na każdy etap edukacyjny. Ponadto platforma zawiera również wskazówki dla uczniów i rodziców - też w podziale na etapy edukacyjne - oraz wykłady partnera ponadnarodowego Colina Rose'a, eksperta z Wielkiej Brytanii w dziedzinie edukacji, które są dostępne w postaci plików filmowych.

Projekt EDUSCIENCE jest największym projektem innowacyjnym realizowanym w obszarze szkolnictwa wyższego i edukacji, a jednocześnie od samego początku otrzymał patronat MSWiN oraz MEN wraz z rekomendacjami http://efs.men.gov.pl/images/Aktualnosci/Cyfrowaszkola/Cyfrowa%20szkola%20-%20program%20edukacyjny%20czy%20technologiczny.pdf

Realizując założenia projektu – dążymy do tego, aby dzięki zmienionej formule uczenia wzrosło zainteresowanie wśród dzieci i młodzieży naukami matematyczno–przyrodniczymi, informatycznymi, technicznymi oraz niezbędnymi w dzisiejszym świecie językami obcymi.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

Partnerstwo z CDN  

Loading
http://cdn.pila.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/patronat.partnerstwo-uamgk-is-190.pnglink
http://cdn.pila.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/patronat.partnerstwo-pcegk-is-190.pnglink
http://cdn.pila.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/patronat.toc.toc_parnter3gk-is-190.pnglink
http://cdn.pila.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/patronat.wsggk-is-190.pnglink
   

Patronat CDN  

http://cdn.pila.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/patronat.metody2gk-is-162.pnglink
«
»
Loading…
   
   
   
doradca

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zamiany ustawień cookies w przeglągarce Polityka Prywatności CDN w Pile.

Zgadzam się i